Мета: дослідити рівні вітаміну D, С-реактивного білку (СРБ), інтерлейкіну-6 (IL-6), гомоцистеїну (ГЦ) і з'ясувати кореляційні зв'язки між ними та гормонально-метаболічними показниками, порушення яких притаманно синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ). Матеріал та методи. Обстежено 60 хворих зі СПКЯ (24,2 ± 0,2 роки) та 30 здорових жінок відповідного віку. В залежності від рівня…
Дослідження присвячене питанню розширення алгоритму діагностики дефіциту гормону росту (ДГР) у дітей на платформі об'єднання методів клінічної медицини, медичної епідеміології та медичної географії. Методи географічних інформаційних систем (ГІС) були використані в ході клінічного спостереження і аналізу поширеності ДГР у дітей в різних регіонах Одеської області у період з 2012 по…
Метою роботи було: оцінити рівні вітаміну D та гомоцистеїну в крові у чоловіків з ідіопатичними патосперміями з урахуванням особливостей у них інкреторної функції сім’яників. Досліджені рівні вітаміну D, гомоцистеїну та статевих гормонів в крові у 18 чоловіків з ідіопатичними патосперміями віком 23–41 рік та у семи чоловіків з відповідним нормі…
Метою дослідження було визначити рівень селену в сироватці крові, медіану йодурії, взаємозв’язок між рівнями селену та йодурії у пацієнтів із хворобою Грейвса. Обстежено 141 мешканцям Києва та Київської області, з них 37 без тиреоїдної патології (контрольна група віком 39,7 ± 2,7 років) та 104 — із хворобою Грейвса (дослідна група,…
Метою проведеної роботи стало з’ясування значення васпіну та оментину при метаболічних зсувах, ендотеліальній дисфункції, серцево-судинних захворюваннях та інших судинних порушеннях у хворих на цукровий діабет 2 типу на підставі аналізу сучасних літературних джерел та власних досліджень. Матеріал та методи. Проведений ретельний огляд сучасних літературних джерел, що включав результати клінічних та…
Гігантизм є надзвичайно рідкісним захворювання: частота пухлин гіпофіза у дітей становить приблизно 0,1 на один мільйон, і лише близько 1 до 10% пухлин гіпофіза секретують гормон росту (ГР) в дитячому віці. Слід запідозрити гігантизм, якщо зріст пацієнта на 3 стандартні відхилення перевищує нормальний середній зріст або 2 стандартні відхилення вище…
До дослідження залучено хворих на автоімунний тиреоїдит та гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, що обумовлено частим виникненням даних нозологій в молодому віці. Метою дослідження було уточнення механізмів ендогенного контролю системи детоксикації ксенобіотиків у пацієнтів молодого віку з поєднаним перебігом автоімунного тиреоїдиту та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. До роботи було залучено 162 хворих на…
Не зважаючи на низьку частоту раку прищитоподібної залози (РПЩЗ) у дітей, кожен випадок первинного гіперпаратиреозу (ПГПТ) повинен детально аналізуватись з огляду на можливість наявності злоякісного процесу, особливо при надто високих рівнях Паратгормону (ПТГ) та Кальцію іонізованного (Са++) крові у поєднанні з важкою симптоматикою, що частіше проявляється у вигляді системного остеопорозу…
Мозковий інсульт (МІ) та цукровий діабет (ЦД) є розповсюдженими неінфекційними захворюваннями, які мають багаторівневий взаємозв’язок. Визначення рівня глікозильованого гемоглобіну (HbA1c) є зручним та надійним способом виявлення ЦД та оцінки його контролю, але роль HbA1c при МІ ще остаточно не визначена. Метою дослідження було вивчити можливість та значення визначення рівня HbA1c…
Передумови. Харчова поведінка школярів є підґрунтям практики харчування у подальшому житті та, у разі порушень, може виступати у якості пролонгованого фактору ризику формування хронічних захворювань дорослих. Мета дослідження – дослідити рутинні практики харчування українських дітей шкільного віку з різних місцевостей проживання. Матеріал та методи. В рамках науково-дослідної роботи ХНМУ «Розробити…